Про ЦПТО

 Рівненський центр професійно-технічної освіти

державної служби зайнятості

Рівненський ЦПТО ДСЗ - державний професійно-технічний навчальний заклад із 26-річною історією, яка бере свій початок у 1992 році.

Навчальний заклад третього атестаційного рівня, підпорядкований Державній службі зайнятості (Центральному апарату) Міністерства соціальної політики України і Рівненському обласному центру зайнятості, здійснює курсову професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, у тому числі робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних професій, на основі отриманих ліцензій на надання освітніх послуг за 56 професіями.

До структури навчального закладу входять навчальні відділення у м. Сарни, смт Гоща, с. Олександрія Рівненського району, м. Костопіль, смт Млинів, а також навчальна база та навчально-виробничий комплекс з гуртожитком у м.Рівне. Загальна площа приміщень сягає 9704,7 м2.

Послугами з професійного навчання охоплені всі райони області. Крім того, здійснюється навчання безробітних за направленнями 17-ти регіональних центрів зайнятості.

Стратегічною метою Рівненського ЦПТО ДСЗ є забезпечення за стислий термін якісної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних, з метою підвищення їх конкурентоспроможності на регіональному ринку праці, працевлаштування за фахом та подальшого закріплення випускників центру на робочих місцях підприємств, організацій, установ або започаткування ними власної справи; оперативне та гнучке реагування на зміни, що відбуваються на ринку праці, на потреби роботодавців у кваліфікованих робітниках.

     Слухачами центру є громадяни, зараховані на навчання за направленнями міських та районних центрів зайнятості Рівненщини, обласних центрів зайнятості інших регіонів України, а також особи, які навчаються за кошти підприємств, установ та організацій або за власні.

У центрі професійно-технічної освіти здобувають професію й особи з особливими потребами, які мають статус безробітного.

Навчання безробітних за направленням центрів зайнятості проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

У період професійного навчання служба зайнятості, відповідно до чинного законодавства, надає безробітним матеріальну допомогу, компенсує витрати на проїзд, забезпечує, у разі потреби, проживання у гуртожитку або готелі.

Пріоритетом ЦПТО ДСЗ є професійне навчання безробітних під конкретні замовлення роботодавців, зокрема, за індивідуальною формою навчання, доступність професійного навчання для всіх членів громад Рівненської та інших областей України.

Навчання здійснюється за широким спектром робітничих професій, з урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку регіону. Серед них: професії деревообробної, металообробної та будівельної галузей, сфери побутового обслуговування та торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту, туризму, готельного господарства та ресторанної справи, які є перспективними на місцевому і вітчизняному ринках праці. Чималої уваги приділяється й відродженню професій народних промислів (коваль ручного кування, бондар, бляхар, виробник художніх виробів з лози, вишивальник та ін.).

Здійснюючи курсове навчання, навчальний заклад служби зайнятості дає можливість безробітним за короткий термін опанувати професію або підвищити свою кваліфікацію. Залежно від складності професії тривалість навчання складає від 1 до 9 місяців.

Форма навчання – денна. Після закінчення навчання за професією слухачі отримують свідоцтво державного зразка. Після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення – посвідчення.

Матеріально-технічна база центру постійно вдосконалюється та поповнюється, що дає змогу слухачам вивчати та впроваджувати новітні технології виробництва.

Крім того, до послуг слухачів на Рівненській навчальній базі та в Олександрійському навчальному відділенні - бібліотеки з читальними залами, інформаційно-пошукові та інформаційно-консультаційні центри з доступом до мережі Інтернет, де слухачі в позаурочний час можуть здійснювати пошук вакансій та підбір роботи.

Якісно, швидко та ефективно навчати дорослих слухачів педагогам допомагають сучасні особистісно-орієнтовані інтерактивні педагогічні технології, програмні засоби навчального призначення за професіями та технічні засоби. У навчальному процесі використовуються 22 інтерактивних мультимедійних комплекси, до складу яких входять комп’ютери, інтерактивні дошки, мультимедійні графопроектори тощо. Активно використовуються технології дистанційного навчання.

У банку даних навчального закладу про роботодавців, які працевлаштовують випускників центру та надають робочі місця для проходження слухачами виробничої практики, понад 1000 підприємств та приватних підприємців.

Дієвим органом стратегічного управління навчальним закладом є Дорадчий комітет, до складу якого, крім керівників центру, увійшли 14 роботодавців основних ринкоутворюючих підприємств Рівненщини в різних галузях економіки.

Створювати й корегувати навчальні плани та програми за професіями, різноманітними курсами підвищення кваліфікації та напрямами навчання (близько 200) допомагають Консультативні ради за професіями з числа висококваліфікованих представників роботодавців.

Завдяки тісній співпраці з роботодавцями забезпечується високий рівень працевлаштування випускників центру, який щорічно становить близько 90%.

У навчальному закладі слухач може:

 • отримати професійну підготовку за однією з ліцензованих закладом професій, не маючи попередніх знань та досвіду;
 • підвищити кваліфікацію за основною професією - отримати вищий розряд або категорію;
 • пройти курси цільового призначення - вивчити окрему технологію, метод, рецептуру, матеріали, обладнання в межах професійної підготовки без підвищення розряду.

Порівняно із навчанням у інших освітніх закладах навчання у РЦПТО ДСЗ має такі переваги:

 • прийом слухачів на навчання без вступних іспитів, незалежно від рівня освіти та віку;
 • можливість навчатися наближено до місця проживання;
 • стислі терміни  навчання;
 • комфортна атмосфера для людей різного віку – методисти та викладачі центру мають значний досвід роботи зі слухачами різних вікових категорій, дорослими людьми;
 • фінансова підтримка слухачів під час навчання - компенсування витрат на проїзд до навчального закладу, виплата матеріальної допомоги згідно з чинним законодавством, повне забезпечення усіма необхідними матеріалами;
 • слухачам із віддалених районів Рівненщини та інших регіонів України надається можливість проживання у комфортабельному гуртожитку готельного типу;
 • можливість під час навчання заявити про себе, беручи участь у виставках, фестивалях, конкурсах професійної майстерності, заходах, що організовує служба зайнятості;
 • можливість пройти індивідуальне навчання за професією;
 • залучення до викладання професіоналів, що мають як педагогічний, так і значний практичний досвід роботи за професіями, які викладають;
 • використання у навчальному процесі новітніх технологій (спеціалізованих програмних засобів навчального призначення, відео-уроків, інтерактивних технологій), що дають можливість підвищити рівень засвоєння матеріалу;
 • максимальне врахування вимог роботодавців – навчальні програми узгоджуються із представниками провідних підприємств регіону у відповідних галузях;
 • висока імовірність працевлаштування.

Адреса центру: 33001 м. Рівне, вул. Пирогова, 8.

Телефон/факс: (0362) 683795;

e-mail: cpto@cpto.rv.ua;

Web-сайт: http://rcpto.org.ua

Сторінка у мережі Фейсбук: www.facebook.com/pages/Рівненський-центр-професійно-технічної-освіти-державної-служби-зайнятості/1610257505897224 ?sk=timeline

Головне меню


Реєстрація

Лічильник відвідувачів

3275335
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
2254
2824
5078
3256671
41836
81467
3275335

Ваш IP: 52.23.192.92
На сервері час : 2019-02-19 16:16:38
Счетчик joomla